Telefon
WhatsApp
“CUMHURİYET KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR”
Gülhan Matbaa haber İçi

CHP İl Başkanı Selim Karakaş Parti Binasında ülke ve yerel gündem ile ilgili basın açıklaması düzenledi.
Basın açıklamasında Karaka şu görüşlere yer verdi. “DEĞERLİ BASIN EMEKÇİLERİ SAYGIDEĞER BARTIN’LI HEMŞERİLERİM HEPİNİZİ SEVGİ VE SAYGILARIMLA SELAMLIYORUM. SÖZLERİME GENEL BAŞKANIMIZ SAYIN KEMAL KILIÇDAROĞLU’NUN 29.11.2022 TARİHLİ GRUP TOPLANTISINDAN ALINTI YAPARAK BAŞLAMAK İSTİYORUM.
CUMHURİYET KİMSESİZLERİN KİMSESİDİR
Emekliler bizden bahset diyor, çiftçiler bizden bahsedin diyor. Taksi şoförleri, kamyon şoförleri, tır şoförleri bizden bahsedin diyor. Sanayiciler, esnaf, işçi, kamu çalışanı ,öğrenci dertliyiz, bizden söz edin diyor. Siz söz edin ki sorunları çözme makamında olanlar belki duyarlar ve çözerler diyorlar. Bütün sorunları akılla, bilgiyle çözmek mümkün. Dürüst, çalışkan bir anlayışla, halkı düşünerek bütün sorunları çözmek mümkün. Ne diyordu Gazi Mustafa Kemal Atatürk cumhuriyeti kurarken? “Cumhuriyet bilhassa kimsesizlerin kimsesidir.” Bu topraklarda hiç kimse kendisini kimsesiz hissetmesin.
TEK ADAMA OY İSTEMEK CHP’NİN GENLERİNDE YOK
Bütün milletvekili arkadaşlarımı, Bütün İl Başkanlarımızı, vatandaşlarımı, belediye başkanlarımızı 3 Aralık’ta yapacağımız Vizyon Zirvesine davet ediyoruz. Peki, bu zirvede yol arkadaşlarımıza neyi anlatacağız? Arkadaşlarımız, vatandaşın, halkın huzuruna çıktığında, ne için oy isteyeceğimizi anlatacağız. Sadece bir tekil adaya, şahsım kafalarına oy istemek Cumhuriyet Halk Partisi’nin kitabında yoktur. Zaten bizim arkadaşlarımız da böyle bir şeyi asla kabul etmezler, CHP’nin genlerine aykırıdır. O kafa saray kafasıdır, ülkeyi bu hale getiren de maalesef onlardır. Bu saraylılar farklı bir şeyi bilmedikleri için sabah, öğle, akşam “adayınızı açıklayın, adayınızı açıklayın” diye bağırırlar. Aslında ne kadar zavallı bir duruma düştüklerini bütün toplum görüyor.
ŞİMDİ DEMOKRASİ ZAMANI !
Altılı Masa’nın son toplantısında tam mutabakatla kaleme aldığı Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem Anayasa Değişikliği Önerisi:
1) Seçim barajını %3’e düşüreceğiz.
2) Cumhurbaşkanı bir dönem seçilecek.
3) Cumhurbaşkanı’nın ‘Veto Hakkı’ kalkacak.
4) Yeni hükümet belirlenmeden, eski hükümet düşemeyecek.
5) Meclis’te kesin hesap komisyonu kurulacak. Ana muhalefet, bütçe denetleyecek.
6) Bakanlar ve Başbakan, Meclis’te hesap verecek.
7) Anayasa’da insan onuru korunacak. Devlet, bunu korumakla yükümlü olacak.
8) Cumhurbaşkanı 7 yıl süreyle partisiz olarak görev yapacak.
9) Yılın belli günleri, Meclis gündemini muhalefet belirleyecek.
10) Mahkeme kararı olmadan, yerel yönetimler görevden uzaklaştırılamayacak.
11) Milletlerarası sözleşmelerden, Cumhurbaşkanı gece yarısı çıkamayacak.
12) Hakimler Kurulu ve Savcılar Kurulu, iki ayrı organ olacak.
13) OHAL, Kanun Hükmünde kararname yetkisi kaldırılacak.
14) Dokunulmazlık kalkması için üye tamsayının salt çoğunluğunu gerekecek.
15) %1 ve üzeri alan partiler mali yardım alabilecek. Hazine yardımının dörtte biri, bu partiler arasında eşit dağıtılacak.
16) Parti kapatma davası açabilmek, TBMM iznine tabii olacak.
17) Devlet, insan hakları ihlallerini önlemekle yükümlü olacak.
18) Yüksek Seçim Kurulu kararlarına karşı AYM’ye bireysel başvuru yolu açılacak.
19) AYM’nin üye sayısı 22’ye çıkarılacak, 4 daireli olarak çalışacak.
20) AYM, bireysel başvurudaki hak ihlali kaynağının kanun maddesi olduğunu tespit ederse kanunu iptal edebilecek.
21) Temel sağlık hizmetlerinden herkesin faydalanması hükme bağlanacak.
22) YÖK, kaldırılacak.
23) RTÜK, özerkleştirilecek.
EKONOMİK KRİZDEN KURTULMAK İÇİN DEĞİL, EKONOMİK KRİZLER BİR DAHA YAŞANMASIN DİYE CHP
Cumhuriyet Halk Partisi, sadece bir adaya oy istemeyecek. Cumhuriyet Halk Partisi dar bir siyasal anlayışla da oy istemeyecek. Cumhuriyet Halk Partisi, bir zümrenin çıkarı için de oy istemeyecek. Cumhuriyet Halk Partisi, yepyeni bir anlayışla, yepyeni bir sisteme oy isteyecek. Cumhuriyet Halk Partisi, adaya oy istemeyecek, güç birliğine oy isteyecek, gücümüzü temerküz ettireceğiz. Cumhuriyet Halk Partisi, oyları daha iyi bir yaşam için isteyecek, daha adil bir düzen için isteyecek, yeni bir Türkiye hayali için isteyecek. Biz sadece Türkiye’yi yaşadığımız ekonomik krizden çıkarmak için oy istemiyoruz. Bundan sonra ülkemizi yapısal krizlerden koruyacak sistemi getirmek için geliyoruz, bunun için mücadele ediyoruz. 50 yıldır ekonomik krizi bir diğeriyle değiştirdik, 50 yıldır bu ülkede hep ekonomik krizler var. O krizden bu krize bu ülke yoruldu... Biz bu krizleri sonsuza kadar bitirmek için geliyoruz.
EY DÜNYA 3 ARALIK’I BEKLE
Bu ülkenin insanı, kimsenin ucuz iş gücü değildir, ülkemiz senin mülteci kampın değildir, toprağımız senin çöp depolama alanın değildir, mahallelerimiz senin uyuşturucu baronlarının fink attığı bataklıklar değildir. Bu karanlığa asla ve asla mahkûm değiliz, mecbur da değiliz. 3 Aralık vizyon toplantısında “ey dünya, seninle teknolojide, sanayide, eğitimde, insan haklarında, kadın haklarında, özgürlüklerde, demokraside, hayvan haklarında, çevrecilikte iyi olan her şeyle rekabet etmeye geliyoruz” diyeceğiz. Ey dünya! Sana da sesleniyorum, 3 Aralık’ı bekle…
Değerli basın emekçileri Saygıdeğer Bartınlı Yurttaşlarımız bu noktada hepimizi ilgilendiren Bartın’la ilgili bazı önemli konulara da değinmek istiyorum.
Ülkemize ve Şehrimize verecek insana dokunan bir vaadi kalmayan iktidar sahipleri AKP grup başkan vekili Yılmaz Tunç ve AKP İl Başkanı Turhan Kalaycı aklımızla alay ederek sürekli müjde veriyorlar.
Halkımız TÜİK’e göre %90’ lar seviyesinde açıklanan yaşantımızda %200 e yaklaşan enflasyon ve geçim sıkıntısı içinde inim inim inlerken yaklaşık %300 lük fiyat artışı ile yeniledikleri Ballı İhalelerle yandaşlarını zengin etmeye devam ediyorlar.
24 Eylül 2021 günü 47.326.000 TL yaklaşık maliyetle ihaleye çıkartılan,33.463.000 TL ihale edilen Millet Bahçesi inşaatına başlanmamış ve üstünden bir yıl geçmeden yeniden MÜJDE denilerek ihaleye çıkarılmış.
Üstünden bir yıl geçmemesine rağmen bu kere 31.EKİM.2022 tarihinde %250’ ik bir artış oranı ile 118.705.489 TL yaklaşık maliyetle ihaleye çıkmış, önceki ihaleye göre yaklaşık %300 lük artış oranı ile 97.507.000 TL ye yeniden ihale edilmiştir.
Müjde Bartın halkı %200 - %250 - %300’lük enflasyon altında inleye dur. Bir yıl içinde Yapılan iki ihalede parasal değer olarak iki Millet Bahçesi bedeli kadar paramız bizlerin parası Bu siyasal iktidar tarafından yandaş müteahhitlere peşkeş çekildi.
Çok değerli Bartın’lı Hemşehrilerim yine basından öğrendiğimize göre AKP Grup Başkan Vekili ve Bartın Milletvekili Yılmaz Tunç Toplamda 17 km’.lik Çevre Yolunun 12 km’lik ilk etabının 2.195.000.000 TL ihale edildiğini MÜJDELEDİ.
Kapalı kapılar arkasında seçimlere 7 aydan az zaman kalmışken yandaş zengin eden bir ihale daha eski para ile 2 Katriliyon 195 Triliyon Türk Lirası tutarındaki bu ihalenin ilanı yok, neye göre ihale edildiği ihaleye kimlerin katıldığı belli değil yandaşa verilen tüm ihalelerde olduğu gibi muhtemelen İhale Kanunu’nun 21 B maddesine göre yapılmış adrese teslim bir ihale daha. Müjdeyi verenlerden yapılan bütün bu ihale süreçlerinin de şeffaf bir şekilde açıklanmasını talep ediyoruz.
Yukarıda bahsettiğim yandaş zengin eden bu projeler hakkında hiçbir bilgimiz yok. Bu projeleri bizlerde görmedik Bartın halkıda görmedi ve bilmiyor. Bizi geçtim Bartın Halkının bilmeye hakkı var. Çıkın ve halka açıklayın hangi yöntemle soyulduğunu.
Bu ay içindeki üçüncü Müjde ise yine aynı ikiliden geldi. AKP grup başkan vekili Yılmaz Tunç ve AKP İl Başkanı Turhan Kalaycı’dan; yeni yapılan Hastane bünyesinde Anjiyo merkezi açılacak. Teşekkür ediyoruz gerçekten de Bartın halkının buna çok ihtiyacı var ve acilen bu problemin çözülmesi gerekiyor.
Eğer bu problemin çözümünde yasal bir engel ve herhangi bir kıstas yoksa ve eğer hastanenin fiziki koşulları da buna imkan veriyorsa neden geçtiğimiz aylarda Bartın’ımızda hizmet vermeye başlayan Özel Hastaneye de gerekli izinlerin verilmesini sağlamıyorsunuz. Samimiyseniz bir an önce bu izinleri verip Bartın halkının bu hizmetten ivedilikle yararlanmasını sağlayabilirsiniz. Hergün onlarca hemşerimizin yollarda helak olmasını engelleyebilirsiniz.
Her geçen gün artan kalp rahatsızlıklarının çözümü konusunda Bartın halkının Müjdeye değil problemlerinin ivedilikle çözülmesine ihtiyacı var.

BİZLER VATANDAŞLARIMIZIN SORUNLARINI ÇÖZMEYE TALİBİZ!
“Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, Türkiye’ye; huzuru, bereketi, birlikteliği getireceğiz.
KARARLIYIZ YAPACAĞIZ!
Cumhuriyet Halk Partisi devletin bütçesine değil, vatandaşlarımızın sorunlarına taliptir! Cumhuriyet Halk Partisi devletin bütçesinden malı götürmeye değil, vatandaşın sorunlarını çözmeye taliptir!
ÇÖZECEĞİZ!
Bütün iftira ve baskılara rağmen başaracağız.
İNANIN!
Çünkü biz vatandaşlarımızı; Görüşü ne olursa olsun, Kimliği ne olursa olsun, İnancı ne olursa olsun, Yaşam tarzı ne olursa olsun SEVİYORUZ
Türkiye’nin çözülemeyecek hiçbir sorunu yok.
HEPİMİZİN KENDİSİNE GÜVENMESİ GEREKİYOR.” dedi

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Gülhan Matbaa haber İçi

Yazarlarımız

Anket

Puan Durumu

Takım OM G M P
1 GS  Galatasaray 21 16 2 51
2 FB  Fenerbahçe 21 14 4 45
3 İBFK  M.Başakşehir 21 12 5 40
4 BJK  Beşiktaş 20 11 3 39
5 ADS  Adana Demir. 21 10 3 38
6 TS  Trabzonspor 21 11 5 38
7 KYS  Kayserispor 21 10 9 32
8 KON  Konyaspor 21 6 6 27
9 GFK  Gaziantep FK 21 6 8 25
10 ALNY  Alanyaspor 21 6 8 25
11 FKGK  Karagümrük 20 5 7 23
12 MKE  Ankaragücü 20 6 10 22
13 KSM  Kasımpaşa 21 6 11 22
14 SVS  Sivasspor 21 5 10 21
15 ANT  Antalyaspor 20 6 11 21
16 GRS  Giresunspor 21 5 10 21
17 HTY  Hatayspor 20 5 10 20
18 İST  İstanbulspor 21 5 13 18
19 ÜMR  Ümraniyespor 21 3 13 14
20
21
Nazar 1
Nazar 2

E-Bülten Aboneliği