Telefon
WhatsApp
CEMAL AKIN’DAN VAATLERİ İSTENİYOR
Gülhan Matbaa haber İçi

CEMAL AKIN’DAN
VAATLERİ İSTENİYOR


Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’ın seçim zamanında verdiği vaatlerin ne zaman yerine getirileceğini kamuoyu Bartın halkı merak ediyor.
Her seçimde broşürler hazırlanıp şunları bunları yapacağız diyerek vaatler veren, bu vaatleri yerine getirmeyen MHP Belediye Başkanı sadece üst yapı çalışmaları yaparak park bahçe düzenlemeleri, çiçek süslemeleri gibi günlük göze hitap eden ama kalıcı olamayan çalışmalar içerisinde olduğu gözlemleniyor.

YOLLAR PERİŞAN
Belediye tarafından yapılan yollar herkes tarafından görülüyor.
Hiçbir alt yapı çalışması yapılmadan kumun üzerine taşlar döşenip, firmaya finans girdisi sağlamaktan başka nedir denilmektedir. Vatandaşlar “yollar yapıldı, bilinçli bir şekilde çalışma yapılmadı. Sadece Kum ve taş döşendi. Bu döşenen taşların üzerinden araçlar geçtikçe lastik izleri göçtü. Çukurlar oluştu. Özellikle Yukarı çarşıdan Hamam sokağına inen yolda araba ile gitmeniz mümkün değil. İlimize gelen yabancı misafirlerimiz buradan geçtiklerinde bizler ile alay ediyorlar. Arabayla gitmiyoruz sanki “ÖKÜZ ARABASI” ile gidiyormuş gibiyiz diyor bizlere.” Şeklinde açıklamalar yapmaktalar.

KENTSEL DÖNÜŞÜM
Tekrar Cemal Akın’ın seçim zamanında verdiği vaatlere gelirsek; “Kentsel Dönüşüm” yapacağını beyan etmişti. İlimizde Belediyenin yaptığı kentsel dönüşüm duyan bilen var mı? Çevre Bakanlığı Belediyelere yazı gönderdiğinde Başkan Cemal Akın “Benim ihtiyacım yok” dedi. İhtiyaç yok ise seçim beyanına neden konulduğu merak edilmekte.

BARTIN IRMAĞI
Tekrar seçim beyanlarına gelinirse Başkanın vaatlerinde ” Bartın Irmağı Rehabilite Edilecek” üzerinde taşımacılık, su sporları kentle özdeşleşecek demektedir. Bunca senedir Bartın ırmağına Belediyenin hiçbir şey yapmadığını görmekteyiz.
Bartın ırmağı projesini ise iktidar partisi yapmaktadır.

RO RO İSKELESİ
Cemal Akın’ın en Önemli vaatlerinden bine gelirsek “BARTIN LİMANINA RO RO İSKELESİ” Bu vaad 10 senedir hep söylenen ama bir türlü yapılmayan bir vaat olarak karşımıza çıkmakta. Bartın Limanının Mescier Firmasına tamamıyla verilmesi Ro Ro İskelesine engel olma projesi diye düşünebiliriz.

EV ATÖLYESİ
Ev Atölyesi vaatlerini yapan Cemal Akın bu vaadini de yüzeysel bir şekilde yerine getirdi diyebiliriz fakat Bartın’a ve Bartın Belediyesine yakışan bu amaçla ev kadınlarımızın üretime teşvik edilip para kazanmalarını sağlayacak çalışma ne yazık ki yapılamamıştır.

OSB
Yapılan Vaatler içerisinde seçim broşürlerinde OSB’ye yardımcı olunacak denişmiş fakat Bartın Belediyesinin OSB’ye bir tane yardımcı olduğu konu yok.
Burada Mescier Firmasına yaptığı kolaylıklar ve Liman hakkında sağladığı avantajlar olarak düşünülürse yardımcı oldu denilebilir.
Bu sayede Bartın Limanına çevreden gelen Tırlar ile taşınan mallar artık başka limanlardan yapılmakta. Mescier firmasına yardımcı oldu diyebiliriz bu vaat için.

ÜNİVERSİTE
Bartın Üniversitesi ile ilgili vaat gözümüze çarpmakta. “Bartın Üniversitesiyle ilgili önemli rol üstleneceğiz” denilmiş.
MHP’li üniversitelerin organize edilmesi ve çalıştırılmasını göz önünde bulundurursak partili geçler için söylenmiş bir vaat olduğunu anlamak kamuoyu tarafından pek zor olmasa gerek.


KÜLTÜR ve TURİZM
Kültür ve Turizm alanında “Belediye Hanımlar lokali, Müzik Gurupları, Folklor Gurupları, Şehrimizin tanıtımı ile ilgili çalışmalar” yapılacak beyanları seçim vaatleri içerisinde. Kültür ve Turizm alanında şehrin tanıtımı açısından bir çalışma ise göremiyoruz.

ALO AMBULANS
Cemal Akın seçim vaatlerinde “Alo Ambulans” hattını kuracaklarını da vaat etmiş. Vaat edilmekle kalınmış olan bu uygulama ne yazık ki Belediye tarafından hayata geçirilmediği görülmekte.

SPORTİF DESTEKLER
Akın’ın vaatleri arasında “sportif faaliyetler desteklenecek” denildiğini görülmekte.
Belediye tarafından Bartın’a kazandırılmış tesis vatandaşlarımız ve spor camiasındaki spor adamları dâhil halkımız görememektedir.
En son seçimde Bartınspor’u Belediye bünyesine alacağım denmesine rağmen şu zor günlerini yaşayan Bartınspor hala Belediye bünyesine alınmıyor.
Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın’dan yaptığı, Bartın halkına verdiği vaatleri yerine getirilmesi halkımız tarafından isteniyor.
Yüzeysel olarak yapılan çalışmalar dışında Bartın’a uzun yıllar çözüm olacak konulara eğilmesi istenmektedir.

Anasayfa Reklam Alanı 1 728x90

0 Yorum

Henüz Yorum Yapılmamıştır.! İlk Yorum Yapan Siz Olun

Yorum Gönder

Lütfen tüm alanları doldurunuz!

Gülhan Matbaa haber İçi

Yazarlarımız

Anket

Bartin Nöbetçi Eczaneler

Bartın/Merkez
Ünal Eczanesi
03782285814
KEMERKÖPRÜ MAH. ŞADIRVAN CAD.NO:42/A MERKEZ/BARTIN


Bartın/Kozcağiz
Çaliskan Eczanesi
03782332648
BARTIN ILI MERKEZ ILÇE KOZCAGIZ BELDESI CUMHURIYET CAD.NO:11


Bartın/Ulus
Burak Çeli̇k Eczanesi
03784162121
MEZGELLER MAH.ZÜBEYDE HANIM CD.HASTANE SOK.NO:43/A-B İLÇE ENTEGRE HASTANESİ YANI


Bartın/Amasra
Egemen Eczanesi
03783152323
KUM MAH. PTT YANI CUMHURİYET CAD. KUMSAL APRT.NO:42/A AMASRA PTT YANINDAKİ İLK ECZANE


Bartın/Kurucaşi̇le
Murat Eczanesi
03785181551
KURUCASILE ILÇESI ŞİLE MAH.ATATÜRK CAD.NO:19 BARTIN


Bartın/Abdi̇paşa
Soner Eczanesi
03784264242
BARTIN İLİ ULUS İLÇESİ ABDİPAŞA BELDESİ YEŞİLPAZAR MAH.73/C ULUS / BARTIN abdipaşa aile hekimliği yanı


Puan Durumu

Takım OM G M P
1 BJK  Beşiktaş 4 3 0 10
2 TS  Trabzonspor 4 3 0 10
3 FB  Fenerbahçe 4 3 0 10
4 KON  İH Konyaspor 4 3 0 10
5 GS  Galatasaray 4 2 0 8
6 HTY  Hatayspor 4 2 1 7
7 FKGK  Karagümrük 4 2 1 7
8 KYS  Kayserispor 4 2 1 7
9 ALT  Altay 4 2 2 6
10 YMS  Y.Malatyaspor 4 2 2 6
11 ALNY  Alanyaspor 4 2 2 6
12 GÖZ  Göztepe 4 1 1 5
13 KSM  Kasımpaşa 4 1 1 5
14 GFK  Gaziantep FK 4 1 2 4
15 ANT  Antalyaspor 4 1 2 4
16 SVS  Sivasspor 4 0 2 2
17 ADS  Adana Demir. 4 0 2 2
18 ÇRZ  Ç.Rizespor 4 0 3 1
19 İBFK  M.Başakşehir 4 0 4 0
20 GRS  Giresunspor 4 0 4 0
21

Reklam

300 X 250 Reklam Alanı
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150
Sidebar Alt Kısım İkili Reklam Alanından İlki 150x150

E-Bülten Aboneliği